Ischia


 

Ostrov Ischia se nachází v jižní části Itálie v Tyrhenském moři, v Neapolském zálivu. Ostrov je sopečného původu a poslední činnost sopky byla zaznamenána v roce 1301. Ischia, s rozlohou 46,33 km2, je největším, nejkrásnějším a nejslavnějším ostrovem v Neapolském zálivu. Počet obyvatel kolísá, stále zde bydlí cca 60 tisíc obyvatel, ale tento počet mnohonásobně narůstá během letní sezóny. Z letadla má ostrov téměř kruhový tvar, ale z moře vypadá jako kužel, jehož špičku tvoří vrchol hory Monte Epomeo s výškou 789 m. n. m., která je nejvyšší horou ostrova. „Zelený ostrov“, jak mu je také přezdíváno pro jeho bujnou vegetaci, učaruje každému. Ischia je ostrovem plným krásy, památek a zajímavostí.

Galerie – Ischia

Giardini Ravino

 

 

Ne nadarmo si ostrov Ischia vysloužil přezdívku „zelený”. Flóra je zde opravdu uchvacující, vegetace zde bují ze všech stran a vzduch je provoněný po orchidejích a oreganu. Při Vašich toulkách po ostrově budete vídat nepřeberné množství kaktusů, které zde dorůstají nadprůměrných rozměrů, od opuncie až po vzácné druhy – celkem 350 druhů. Pro ně byla na ostrově dokonce zřízena botanická zahrada – Giardini Ravino.

Galerie – Giardini Ravino

Termální park Negombo


 

Ischia je jedno z největších termálních míst v Evropě, horké termální prameny se zde využívali již v antice pro léčení a ozdravení. V současné době se ostrov Ischia pyšní svými více než sty horkými a studenými prameny, které jsou dennodenně spolu s léčivým bahnem využívány k procedurách při léčbě kožních problémů, ženských nemocí, pohybového ústrojí aj.
Termální park Negombo se rozkládá v nádherné, přírodní zátoce San Montano s exotickou zelení a s křišťálově čistým mořem. Z parku je také úžasný výhled na celou zátoku.

Galerie – Termální park Negombo

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *